2015/16 mövsümünün təqvimi

2015-ci il

 

04 – 06 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)

Birinci dövrə

Itur, 08 avqust(şənbə)

1. “Neftçi” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)
2. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

09 avqust (bazar)

3. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)
4. “Zirə” (Bakı) – AZAL (Bakı)
5. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) –  “İnter” (Bakı)

II tur, 15 avqust  (şənbə)

6. “Qarabağ” – “Rəvan”
7. “İnter”  – “Neftçi”
8. AZAL – “Qəbələ”

16 avqust  (bazar)

9. “Sumqayıt” – “Xəzər Lənkəran”
10. “Kəpəz”  – “Zirə”

18- 20 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (play-off)

III tur, 22 avqust  (şənbə)

11. AZAL – “Qarabağ”
12. “Zirə”  – “İnter”
13. “Xəzər Lənkəran”  –  “Rəvan”

23 avqust  (bazar)

14. “Neftçi”  – “Sumqayıt”
15. “Qəbələ”  – “Kəpəz”

25- 27 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (play-off)

06 sentyabr (bazar)
Avro-2016    Azərbaycan – Xorvatiya

09 sentyabr (çərşənbə)
Avro-2016    Malta – Azərbaycan

IV tur, 12 sentyabr (şənbə)

16. “Qarabağ”  – “Xəzər Lənkəran”
17. “Kəpəz”–  AZAL

13 sentyabr (bazar)

18. “Rəvan” – “Neftçi”
19. “Sumqayıt”  – “Zirə”
20. “İnter” – “Qəbələ”

15- 17 sentyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup. mərhələsi)

V tur, 19 sentyabr  (şənbə)

21. AZAL  – “İnter”
22. “Zirə”  –  “Rəvan”

20 sentyabr  (bazar)

23. “Kəpəz”  – “Qarabağ”
24. “Qəbələ”  – “Sumqayıt”
25. “Neftçi” – “Xəzər Lənkəran”

23 sentyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün

VI tur, 25 sentyabr  (cümə)

26. “İnter” – “Kəpəz”

26 sentyabr (şənbə)

27. “Qarabağ” – “Neftçi”
28. “Sumqayıt” – AZAL

27 sentyabr (bazar)

29. “Xəzər Lənkəran” – “Zirə”
30. “Rəvan” – “Qəbələ”

29 sentyabr – 01 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup mərhələsi)

 

VII tur, 02 oktyabr  (cümə)

31. AZAL  – “Rəvan”

03 oktyabr  (şənbə)

32. “Qəbələ” – “Xəzər Lənkəran”
33. “Zirə”  –  “Neftçi”

04 oktyabr  (bazar)

34. “İnter” – “Qarabağ”
35. “Kəpəz” – “Sumqayıt”

10 oktyabr (şənbə)
Avro-2016   Azərbaycan – İtaliya

13 oktyabr (çərşənbə axşamı)
Avro-2016   Bolqarıstan – Azərbaycan

 

14 oktyabr (çərşənbə)
 Ölkə kuboku 1/16 final

VIII tur, 16 oktyabr (cümə)

36. “Rəvan” – “Kəpəz”

17 oktyabr (şənbə)

37. “Sumqayıt” –  “İnter”
38. “Qarabağ” – “Zirə”

18 oktyabr (bazar)

39. “Neftçi” – “Qəbələ”
40. “Xəzər Lənkəran” – AZAL

20- 22 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

IX tur, 24 oktyabr (şənbə)

41. “İnter” – “Rəvan”
42. “Kəpəz” – “Xəzər Lənkəran”

25 oktyabr (bazar)

43. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
44. AZAL – “Neftçi”
45. “Qəbələ” – “Zirə”

İkinci dövrə

X tur, 28 oktyabr (çərşənbə)

46. “Rəvan” – “Qarabağ”
47. “Xəzər Lənkəran” –  “Sumqayıt”
48. “Neftçi” – “İnter”
49. “Zirə” – “Kəpəz”
50. “Qəbələ” – AZAL

XI tur, 01 noyabr (bazar)

51. “Qarabağ” – AZAL
52. “Kəpəz” – “Qəbələ”
53. “İnter” – “Zirə”
54. “Sumqayıt” – “Neftçi”

02 noyabr (bazar ertəsi)

55. “Rəvan” –  “Xəzər Lənkəran”

03-05 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

XII tur, 06 noyabr (cümə)

56. “Zirə” – “Sumqayıt”

07 noyabr (şənbə)

57. “Qəbələ” – “İnter”
58. AZAL – “Kəpəz”

08 noyabr (bazar)

59. “Xəzər Lənkəran” – “Qarabağ”
60. “Neftçi” – “Rəvan”

17 noyabr (çərşənbə axşamı)
“A” millinin yoldaşlıq oyunu  Azərbaycan – Moldova

 

XIII tur, 21 noyabr (şənbə)

61. “Qarabağ” – “Kəpəz”
62. “Sumqayıt” – “Qəbələ”

22 noyabr (bazar)

63. “İnter” – AZAL
64. “Rəvan” – “Zirə”
65. “Xəzər Lənkəran” – “Neftçi”

25 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün

25- 27 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

XIV tur, 27 noyabr (cümə)

66. “Kəpəz” – “İnter”

28 noyabr (şənbə)

67. “Zirə” – “Xəzər Lənkəran”
68. AZAL – “Sumqayıt”

29 noyabr (bazar)

69. “Neftçi” – “Qarabağ”
70. “Qəbələ” – “Rəvan”

02 dekabr (çərşənbə)
Kubok 1/8 final

XV tur, 06 dekabr (bazar)

71. “Qarabağ” – “İnter”
72. “Sumqayıt” – “Kəpəz”
73. “Rəvan” –  AZAL
74. “Xəzər Lənkəran” – “Qəbələ”
75. “Neftçi”  – “Zirə”

08 - 10 dekabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

 

XVI tur,  11 dekabr  (cümə)

76. “Zirə” – “Qarabağ”
77. “Qəbələ” – “Neftçi”
78. AZAL – “Xəzər Lənkəran”
79. “Kəpəz” – “Rəvan”
80. “İnter” – “Sumqayıt”

 

XVII tur, 15 dekabr (çərşənbə axşamı)

81. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
82. “Neftçi” – AZAL

 

16 dekabr (çərşənbə)

83. “Rəvan” – “İnter”
84. “Xəzər Lənkəran” – “Kəpəz”
85. “Zirə” – “Qəbələ”

XVIII tur, 19 dekabr  (şənbə)

86. “Qarabağ” – “Qəbələ”
87. “Sumqayıt” – “Rəvan”

20 dekabr  (bazar)

88. AZAL – “Zirə”
89. “Kəpəz” – “Neftçi”
90. “İnter” – “Xəzər Lənkəran”

 

2016-ci il

Üçüncü dövrə

XIX tur, 30 yanvar (şənbə)

91. AZAL – “Qarabağ”
92. “Qəbələ”  – “Kəpəz”
93. “Neftçi”  – “Sumqayıt”

31 yanvar (bazar)

94. “Zirə”  – “İnter”
95. “Xəzər Lənkəran”  –  “Rəvan”

XX tur, 05 fevral (cümə)

96. “Rəvan” – “Neftçi”

06 fevral (şənbə)

97. “Qarabağ”  – “Xəzər Lənkəran”
98. “Sumqayıt”  – “Zirə”

07 fevral (bazar)

99. “İnter” – “Qəbələ”
100. “Kəpəz”–  AZAL

10 fevral  (çərşənbə)
Ehtiyat gün

XXI tur, 13 fevral (şənbə)

101. AZAL  – “İnter”
102. “Neftçi” – “Xəzər Lənkəran”

14 fevral (bazar)

103. “Kəpəz”  – “Qarabağ”
104. “Qəbələ”  – “Sumqayıt”
105. “Zirə”  –  “Rəvan”

16- 18 fevral
Çempionlar Liqası (1/8 final) və Avropa Liqası (1/16 final)

XXII tur, 19 fevral (cümə)

106. “İnter” – “Kəpəz”

20 fevral (şənbə)

107. “Qarabağ” – “Neftçi”
108. “Sumqayıt” – AZAL

21 fevral (bazar)

109. “Xəzər Lənkəran” – “Zirə”
110. “Rəvan” – “Qəbələ”

23- 25 fevral
Çempionlar Liqası (1/8 final) və Avropa Liqası (1/16 final)

XXIII tur, 27 (şənbə)

111. “İnter” – “Qarabağ”
112. “Kəpəz” – “Sumqayıt”
113. AZAL  – “Rəvan”
114. “Qəbələ” – “Xəzər Lənkəran”
115. “Zirə”  –  “Neftçi”

 

02 mart (çərşənbə)
Kubok 1/4 final

XXIV tur, 05 mart (bazar)

116. “Qarabağ” – “Zirə”
117. “Neftçi” – “Qəbələ”
118. “Xəzər Lənkəran” – AZAL
119. “Rəvan” – “Kəpəz”
120. “Sumqayıt” –  “İnter”

08 - 10 mart
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)

09 mart (çərşənbə)
Kubok 1/4 final

XXV tur, 13 mart  (bazar)

121. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
122. “İnter” – “Rəvan”
123. “Kəpəz” – “Xəzər Lənkəran”
124. AZAL – “Neftçi”
125. “Qəbələ” – “Zirə”

15- 17 mart
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)

XXVI tur, 18 mart (cümə)

126. “Rəvan”  – “Sumqayıt”

19 mart (şənbə)

127. “Qəbələ”  – “Qarabağ”
128. “Neftçi”  – “Kəpəz”

20 mart (bazar)

129. “Xəzər Lənkəran” –  “İnter”
130. “Zirə”– AZAL

 

21 mart – 27 mart
“A” millinin təlim-məşq toplanışı
XXVII tur, 30 mart (çərşənbə)

131. “Qarabağ” – “Rəvan”
132. “Sumqayıt” – “Xəzər Lənkəran”
133. “İnter”  – “Neftçi”
134. “Kəpəz”  – “Zirə”
135. AZAL – “Qəbələ”

Dördüncü dövrə

XXVIII tur, 03 aprel  (bazar)

136. “Xəzər Lənkəran” – “Qarabağ”
137. “Neftçi” – “Rəvan”
138. “Zirə” – “Sumqayıt”
139. “Qəbələ” – “İnter”
140. AZAL – “Kəpəz”

05 - 07 aprel
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)

 

XXIX tur, 08 aprel  (cümə)

141. “Qarabağ” – “Kəpəz”

09 aprel  (şənbə)

142. “İnter” – AZAL
143. “Sumqayıt” – “Qəbələ”

10 aprel  (bazar)

144. “Rəvan” – “Zirə”
145. “Xəzər Lənkəran” – “Neftçi”

12 - 14 aprel
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)

XXX tur, 15 aprel (cümə)

146. “Qəbələ” – “Rəvan”

 

16 aprel (şənbə)

147. “Neftçi” – “Qarabağ”
148. “Kəpəz” – “İnter”

17 aprel (bazar)

149. “Zirə” – “Xəzər Lənkəran”
150. AZAL – “Sumqayıt”

20 aprel  (çərşənbə)
Ehtiyat gün

XXXI tur, 23 aprel  (şənbə)

151. “Qarabağ” – “İnter”
152. “Xəzər Lənkəran” – “Qəbələ”
153. “Neftçi”  – “Zirə”

24 aprel  (bazar)

154. “Sumqayıt” – “Kəpəz”
155. “Rəvan” –  AZAL

26 – 28 aprel
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)

27 aprel (çərşənbə)
Kubok 1/2 final

XXXII tur, 01 may  (bazar)

156. “Zirə” – “Qarabağ”
157. “Qəbələ” – “Neftçi”
158. AZAL – “Xəzər Lənkəran”
159. “Kəpəz” – “Rəvan”
160. “İnter” – “Sumqayıt”

03 – 05 may
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)

04 may (çərşənbə)
Kubok 1/2 final

XXXIII tur, 07 may (şənbə)

161. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
162. “Rəvan” – “İnter”
163. “Xəzər Lənkəran” – “Kəpəz”
164. “Neftçi” – AZAL
165. “Zirə” – “Qəbələ”

XXXIV tur, 11 may  (çərşənbə)

166. “Qarabağ” – “Qəbələ”
167. AZAL – “Zirə”
168. “Kəpəz” – “Neftçi”
169. “İnter” – “Xəzər Lənkəran”
170. “Sumqayıt” – “Rəvan”

XXXV tur, 15 may (bazar)

171. “Rəvan” – “Qarabağ”
172. “Xəzər Lənkəran” –  “Sumqayıt”
173. “Neftçi” – “İnter”
174. “Zirə” – “Kəpəz”
175. “Qəbələ” – AZAL

18 may
Avropa Liqası (final)

XXXVI tur, 21 may  (şənbə)

176. “Qarabağ” – AZAL
177. “Kəpəz” – “Qəbələ”
178. “İnter” – “Zirə”
179. “Sumqayıt” – “Neftçi”
180. “Rəvan” –  “Xəzər Lənkəran”

25 may (çərşənbə)
Kubok final

28 may
Çempionlar Liqası (final)

 

Afişa
Axtarış
Sosial şəbəkədə bizə qoşul